⁨نوار چرم فرش و چرم دوزی فرش

چرم دوزی فرش

چرم دوزی فرش

نوار دوزی فرش

چرم دوزی یا دوردوزی فرش اغلب برای فرش های با نخ ظریف و فرش های دستبافت استفاده میگردد، البته بهتر است برای فرش های ماشینی نیز انجام شود تا محکمتر باشند و لوله نگردد، به عقیده بسیاری چرم دوزی یا دوردوزی فرش باعث استحکام و زیبایی فرش میگردد و همچنین دوام و عمر فرش را بیشتر میکند.

چرم ‌دوزی یا دوردوزی فرش مرحله‌ای است که پس از اتمام بافت فرش، جهت جلوگیری از سرخوردن فرش و لول شدن آن انجام می‌شود. چرم دوزی فقط مختص فرش نیست و برای گلیم هم انجام میشود، برای چرم دوزی یا دوردوزی فرش های خود میتوانید با قالیشویی متخصص همراه شوید.

در قالیشویی متخصص بر اساس نوع فرش شما چرم دوزی و دوردوزی انجام میشود، ما در این مطلب ابزار و مزایای چرم دوزی و دوردوزی فرش را برای شما میگوییم.

ابزار دوردوزی و چرم دوزی فرش

لبه دوزی یا چرم دوزی فرش مراحل و ابزار خاص خود را  می طلبد، ابزار لازم  جهت اینکار سوزن دوردوزی فرش یا شیرازه دوزی،  نخ مخصوص چرم دوزی یا نخ وکس دار و چرم طبیعی یا مصنوعی است. معمولا عرض چرم هایی که برای دوردوزی فرش استفاده میشود سه تا پنج سانتیمتر می باشد.

چنانچه چرم دوزی جهت جلوگیری از لوله شدن کناره های فرش باشد،  چرم ها می بایست دارای مقاومت بالا و جنسی با کیفیت بالا داشته باشند.  پیشنهاد می گردد  چهار طرف فرش، بویژه قالی های نفیس که به دیوار آویزان می شوند، چرم دوزی شوند .قالیشویی متخصص در این زمینه میتواند شما را راهنمایی نماید. و همچنین فالیشویی متخصص آماده ارائه خدمات چرم دوزی و دوردوزی فرش می باشد.

مزایای چرم دوزی فرش :

  • چرم دوزی فرش از ساییدگی، پارگی و پوسیدگی زودرس فرش های دستبافت و گران قیمت جلوگیری می کند.
  • چرم دوزی فرش از چروک شدن فرش جلوگیری می کند و ظاهری زیبا به فرش می بخشد.
  • چرم دوزی یا دوردوزی فرش از سر خوردن فرش روی سرامیک و سنگ ، پارکت و سطوح صیقلی جلوگیری می کند.
  • چرم دوزی فرش را صاف و یکدست می کند.

نوار دور فرش

در انجام دوردوزی فرش، چرم را معمولاً به اندازه طول فرش می گیرند و از پشت فرش با نخ و سوزن به صورت زیگزاگ می دوزند. چرم هایی که برای کناره دوزی فرش مورد استفاده قرار می گیرد، در صورتی که برای جلوگیری از لوله شدن کناره فرش استفاده می شود، باید دارای مقاومت کافی باشد.

دور دوزی فرش دستباف

اغلب عرض چرم های استفاده شده در دوردوزی فرش بین ۳ تا ۵ سانتیمتر است، جنس چرم از مواد پلاستیکی و نخ تشکیل شده است. اگر طرفین فرش لول شده باشد، فرش را از پشت بر روی زمین پهن می کنند و به وسیله چکش چوبی آن را می کوبند و سپس پارچه سفیدی بر روی آن پهن کرده و با مقداری آب آن را خیس کرده و اتو کشی می کنند. پس از آن، به صورتی که بیان شد، چرم دوزی می کنند. در بعضی موارد ۴ طرف فرش چرم دوزی می شود.

در قالیشویی متخصص تمام این مراحل به بهترین و استانداردترین شکل ممکن انجام میشود و همچنین خدمات چرم دوزی فرش در قالیشویی متخصص با استفاده از نوار چرم با کیفیت بی نظیر و نخ مخصوص چرم و توسط استادکاران خبره انجام می شود .

قیمت چرم دوزی دور فرش

در مورد قیمت پس از بررسی کارشناسان و بازدید از آن اعلام میشود.

قالیشویی متخصص

همیشه ما سعیمون در قالیشویی متخصص بر این بوده که با اشتراک اطلاعات به صورت کامل بتوانیم گامی در راحت انتخاب کردن مشتری قرار دهیم تا با خیال راحت خدمات خود را انتخاب کنند

×