⁨شستشوی فرش دستباف

شستشوی فرش دستباف

شستشوی فرش دستباف

⁨شستشوی فرش دستباف

در فرش و قالی اصطلاحاتی مانند «دستباف» و «هنر دست» همگی نشان دهنده یک فرش نفیس است. فرشی که با دست بافته شده است، فرشی بی‌نظیر و بسیار با ارزش  است،  فرش‌های ایرانی بهترین نمونه‌های فرش دستباف هستند، زیرا هریک از آنها با دقت و ظرافت و در طول هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها بافته شده‌اند. چه فرش دستباف ما قالیچه کوچکی باشد و چه فرش بزرگی که بخش زیادی از خانه را پوشانده است، مراقبت و شستن منظم آن، کاری ضروری است. ولی بهترین روش برای شستن فرش دستباف چیست؟ آیا باید آن را به قالیشویی بسپاریم یا خودمان در خانه برای شستن آن اقدام کنیم؟

از بین بردن رنگ دادگی فرش

از این رو نگهداری از فرش دستباف و شستشوی فرش دستباف نیازمند دقت و ظرافت خاصی است. شستشوی این مدل فرش ها نیازمند مواد شستشوی مخصوص وهمچنین افراد و دستگاه های متخصص می باشد که در این زمینه قالیشویی متخصص در کنار شماست و همچنین شستشوی فرش دستباف در منزل به دلیل رسوب زیاد، گرد و خاک به داخل الیاف فرش تاثیر چندانی ندارد. پس بهتر است که برای شستن آن از خدمات کارخانه قالیشویی متخصص استفاده کرد.

فرش دستباف بافت

همانطور که در بالا گفتیم شستشوی  فرش دستباف ، اصول خاصی را میطلبد که با رعایت آنها می توان کیفیت اولیه ی آن را حتی بعد از شستن حفظ کرد، قالیشویی متخصص تمام اصول خاص جهت شستشوی فرش دستباف را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد، در حالی که اگر این کار به درستی انجام نگیرد ، باعث میشود فرش شما خصوصیات ظاهری خود را از دست بدهد و نیز ساختارش آسیب ببیند. از آنجایی که ذرات گرد و غبار موجود در هوا در لابه لای پرز فرش فرو میروند با گذشت زمان باعث کدر به نظر آمدن سطح فرش دستباف میشوند و قاعدتا هرچه فرش شما زمینه روشن تری داشته باشد به شستشوی بیشتری نیز نیاز دارد.

یکی از اقداماتی که بهتر است قبل از شستشن فرش دستباف خود انجام شود ، غبار گیریست. غبارها در واقع  ترکیبات مختلفی در هوا هستند که به شکل ذرات آهن ، کربن ، دوده و سایر مواد به داخل پرز فرش نفوذ میکنند. به دلیل اینکه عموما این ذرات جذب کننده ی رطوبت هستند ، ممکن است در دراز مدت  بصورت لکه های چرک روی سطح فرش پدیدار شوند.

لکه بری فرش دستباف به این سادگی ها نیست و باید از یک قالیشویی خوب مانند قالیشویی متخصص کمک بگیرید. استفاده از لکه برهای معمولی می تواند به بافت فرش دستباف شما آسیب برساند. شستشوی فرش دستباف با آب فراوان هم کار درستی نیست و ممکن است منجر به خرابی رنگ و به هم ریختگی رنگ قالی شود . قالیشویی یک کار تخصصی است و باید توسط نیروهای مجرب انجام شود .قالیشویی متخصص آماده خدمت رسانی به شما در امور نظافتی و شستشوی فرش دستباف است.

ریشه فرش رو چیکار کنم

متخصصین ما با رطوبت کنترل شده و دمای مناسب فرش ها را می شویند. در قالیشویی متخصص از دستگاه های پیشرفته و مواد شوینده خارجی برای شستشو ی فرش دستباف و لکه بری حرفه ای فرش ها استفاده می شود. اگر برای شستشوی فرش دستباف و شستشوی فرش ماشینی در جستجوی بهترین قالیشویی در تهران هستید با خیال راحت با ما در قالیشویی متخصص تماس بگیرید.

قالیشویی متخصص

همیشه ما سعیمون در قالیشویی متخصص بر این بوده که با اشتراک اطلاعات به صورت کامل بتوانیم گامی در راحت انتخاب کردن مشتری قرار دهیم تا با خیال راحت خدمات خود را انتخاب کنند

×