⁨بافت ریشه فرش

ریشه دوزی فرش

ریشه دوزی فرش

حفظ زیبایی و نگهداری اصولی از فرش ‌ها باعث افزایش طول عمر و دوام آنها میشود، فرش‌ها تمام زیبایی  و جلوه خود را مدیون ریشه‌های فرش هستند. ریشه‌های فرش  تار و پود و گره‌های فرش را بر روی خود محکم نگه می دارند . اگر ریشه فرش شما از بین رفت از فرش خود نا امید نشوید، بخش ریشه دوزی قالیشویی متخصص فرش شما را مثل روز اول سالم وزیبا میکند.

ریشه‌های از بین رفته فرش خود را می‌توانید از طریق ریشه دوزی فرش مجدد بازسازی کنید. پوسیدگی فرش بیش از هرچیز در ریشه‌ها و تار و پود آن رخ می‌دهد. در این شرایط اغلب افراد تصور می‌کنند که آن فرش دیگر قابل استفاده نیست. اما این تفکر کاملا اشتباه است شما میتوانید در این مهم با قالیشویی متخصص همراه شوید.

فرشهایی که به دلیل استفاده زیاد و مداوم ، ریشه هایشان از بین می رود و یا به دلیل پوسیدگی چله، بویژه چله های پنبه ای فرش نیازمند ترمیم هستند، نیاز به ریشه دوزی دارند. ریشه دوزی فرش به روش های مختلفی توسط قالیشویی متخصص انجام میشود و برای ترمیم ریشه فرش خود می‌توانید به بخش ریشه دوزی قالیشویی متخصص اعتماد کنید.

در این مقاله سه روش ریشه دوزی را به طور کامل برایتان توضیح میدهیم.

انواع ریشه دوزی :

ریشه دوزی به روش بطلمه : این روش بیشتر در سر قالی هایی صورت می گیرند که ریز بافت با رجشمار بالا باشند، یا به سبب سفت بودن قالی سوزن در داخل فرش نرود. برای جلوگیری از ترکیدگی در ریشه فرش و از هم پاشیدن گره ها در هنگام حرکت سوزن و نخ چله مناسب با قالی، از این روش استفاده می شوند.

ریشه دوزی به روش مغزی : روش آماده نمودن برای مغزی  نخست نخ مخصوص چله که اندکی نازک تر از نخ چله قالی است را سوزن می کنند. به فرض اگر قالی 40 رج باشد از نخ چله 50 رج استفاده می کنند و دو سر نخ را به هم نزدیک می سازند.

ریشه دوزی به روش متصل:  در این نوع ریشه های قالی را از ته بریده و چله با رجشمار مناسب انتخاب نموده و با سوزن به فرش متصل می کنند.طریقه اتصال قالی بر روی چهار چوب یا کارگاه : برای این کار قالی را از پشت بر روی کارگاه با میخ نصب و ریشه ها را بر روی میخ هایی که در بالای کارگاه نصب می کنند، قرار داده و محکم میکنند،  به طوری که ریشه های فرش شل نباشند.

زمانی که شما با قالیشویی متخصص به شماره  91303090-021 تماس میگیرید، کارشناسان مرکز خدمات قالیشویی متخصص در زمان تحویل فرش از مشتری بازدید کاملی از وضعیت فرش داشته و در صورت مشاهده این آسیب ودر نیاز به بافت ریشه فرش  حتما به شما اطلاع خواهند داد و در صورت رضایت شما آن را رفع می نمایند.

قالیشویی متخصص

همیشه ما سعیمون در قالیشویی متخصص بر این بوده که با اشتراک اطلاعات به صورت کامل بتوانیم گامی در راحت انتخاب کردن مشتری قرار دهیم تا با خیال راحت خدمات خود را انتخاب کنند

×